Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921 nebo 736 528 889

Výběr místa pro stavbu pergoly

greenline02Pergolu může být téměř jakýkoliv rozměrů. Většinou se umísťuje pergola na terase a zakončuje se z ní chodníček. Pergola dokáže vytvořit útulný prostor a propojit domov se zahradou, záleží ale především na jejím umístění.

Dokáže doladit celkový vzhled vaší zahrady a dodat ji zajímavý prvek. Je vhodné vybrat takovou konstrukci, která nebude narušovat celkový dojem vašeho obydlí, ale pěkně zapadne k celkovému rázu a příjemně jej doladí. Můžete si také zvolit, zda pergolu budete chtít ukotvit do stěny nebo samostatně ji umístit kdekoliv na zahradě.

Pergola kotvená do zdi

Nejvíce používána je právě pergola kotvená do stěny. Klienti si ji volí především kvůli umístění blízko domu a také kuchyně, kdy nemusí s každým občerstvením běhat do zahrady několikrát denně. Hliníková pergola přistavěná přímo k francouzským dveřím vám poskytne obytný prostor, protože bude přímo navazovat na dům. Pergolu můžete zdokonalit zasklením zimní zahradou. Pokud zvolíte stejné doplňky nebo nábytek v pergole, jako máte v obydlené části domu, podtrhnete tak propojenost s domem. V parném létě můžete pergolu zastínit, zabrání to nejen slunečním paprskům, ale také profukování. Večer, až se setmí tak můžete trávit čas pod pergolou díky LED osvětlení, které je zabudované v konstrukci pergoly. Doporučujeme neumisťovat pergolu přímo na západní stranu, v létě tam pálí nejsilnější sluníčko.

Samovolně stojící pergola

Pokud vlastníte pasivní dům nebo nemáte dostatečný prostor kolem domu pro přikotvení pergoly, je pro vás ideální volbou samostatně stojící pergola. Kolem pergoly můžete vytvořit doslova zelenou džungli, v podobě keřů, okrasných trav nebo stromků. Umístění pergoly volně v zahradě vám poskytne čas na prozkoumání zbytku zahrady. Můžete zde mít vytvořenou pracovnu, romantické posezení pouze pro dva nebo grilovací centrum pro celou rodinu a přátelé. Pokud vlastníte velkou zahradu, kde najdete místo pro volně stojící pergolu, určitě toho využijte.

Společnost ALcentrum, s.r.o. pro vás vyrobí kvalitní hliníkové pergoly nebo zahradní altány, které jsou samonosné a nemusí se kotvit do obvodového pláště domu. Můžete si také vybrat jiné hliníkové konstrukce, které máme v nabídce. Například garážové stání, zimní zahrady, přístřešky nad dveře nebo hliníkové ploty. Můžete nás kontaktovat a my s vámi probereme veškeré informace.